|  | 

Tenis kozerki

Tenis Otwock

Tenis Otwock
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Dlaczego warto uprawiać tenis?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tenis uprawiany jest przez prawie 100 milionów ludzi na całym świecie. Ponadto w Polsce z roku na rok rośnie liczba osób trenujących tą dyscyplinę sportową. Dlaczego zatem warto uprawiać tenis?

Wymieniony sport przede wszystkim korzystnie oddziałuje na zdrowy organizm dzieci. Do największych zalet tenisa należy zaliczyć: usamodzielnienie, sportową rywalizację, bardzo pozytywne rozładowanie energii, kształtowanie charakteru, rozwój koordynacji ruchowej, możliwość nawiązywania licznych przyjaźni wśród rówieśników, a także rozwój intelektualny.

Tenis jest również świetną opcją dla osób dorosłych. Naukę tej dyscypliny sportu można bowiem zacząć praktycznie w każdym wieku. Sport pozwala zatem osobom starszym odciąć się od codziennych stresów.

Kolejną korzyścią uprawiania tenisa będzie fakt, że w zaledwie godzinę można spalić od 400 do nawet 600 kcal. Dodatkowo trenowanie dwa razy w tygodniu zmniejszenie ryzyka zachorowań na serc, a także zwiększenie wydolności płuc.

Podobne wpisy:

tenis-otwock

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Tenis Łomianki

    Tenis Łomianki

    Krok do zdrowia Każdy z nas chciałby cieszyć się długim i dobrym zdrowiem. Większość młodych osób nie zastanawia się nad tym, dopóki czują się w doskonałej formie. Jednak często nie możemy naprawić błędów zdrowotnych których dopuszczaliśmy się w młodości bo jest już na to za późno. Warto więc już w młodym wieku zastanowić się, jak

  • Tenis Jawczyce

    Tenis Jawczyce

    Co może być celem na nowy rok? Gdy zbliża się nowy rok, wiele osób postanawia dokonać zmiany w swoim życiu. Niektórzy postanawiają rzucić palenie, ograniczyć alkohol albo znaleźć sobie partnera. Są też tacy którzy chcą zgubić kilka kilogramów albo po prostu zacząć prowadzić zdrowszy tryb życia. Są to wspaniałe cele, ponieważ każdy krok ku zdrowiu