|  | 

Tenis Raszyn

Rehabilitacja w różnych odcieniach

Rehabilitacja w różnych odcieniach
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Praktycznie każdemu z nas rehabilitacja kojarzy się z wykonywaniem specjalistycznych ćwiczeń, których intencją jest przede wszystkim usprawnienie dysfunkcyjnego narządu ruchu. Oznacza to, iż przestał on spełniać swoje prawidłowe zadania i wymaga zastosowania właściwej kuracji, która przywróci jemu sprawność. Niepełnosprawność może być wrodzona, ale również i nabyta, np. w następstwie wypadku, na wskutek którego nastąpiło uszkodzenie lub choroby. Jednak mimo to rehabilitacja posiada wszechstronne zastosowanie i nie ogranicza się wyłącznie do leczenia ruchem za pomocą ćwiczeń fizycznych.

Masaż leczniczy

To jedna z postaci rehabilitacji leczniczej, w której pacjent nie jest czynny jak to ma miejsce chociażby w przypadku kinezyterapii, ale bierny. Masaż leczniczy opiera się w głównej mierze na manualnym oddziaływaniu na tkanki organizmu poprzez bodźce mechaniczne, czyli stosowanie odpowiedniej techniki masowania chorych miejsc. Jego głównym celem jest poprawienie sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej osoby masowanej. Ponadto masaż jest szczególnie ważny w leczeniu schorzeń ortopedycznych, neurologicznych i ginekologicznych oraz w późniejszej profilaktyce, która zapobiegnie nawrotom choroby. Natomiast oprócz specyfiki leczniczej masaż posiada wspaniałe właściwości relaksujące, które są w stanie pomóc odprężyć się i znacząco poprawić samopoczucie.

Kuracja polem magnetycznym

W skład różnych rodzajów rehabilitacji leczniczej wchodzi również tzw. magnetoterapia, za którego twórcę uważa się szkockiego fizyka James Clerk Maxwell. Polega ona na zastosowaniu pulsującego pola magnetycznego, które efektywnie oddziałuje w głębi organizmu, a nie tylko na jego powierzchni, czyli jest czymś więcej niż masaż leczniczy. Wykorzystywana jest do leczenia stanów zapalnych, chorób wewnętrznych, schorzeń psychosomatycznych oraz w problemach geriatrycznych. Magnetoterapia jest bezpieczną metodą leczenia, ponieważ wykorzystuje wyłącznie pole magnetyczne o niskiej częstotliwości.

Podobne wpisy:

rehabilitacja-w-roznych-odcieniach

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Tenis Płock

    Tenis Płock

    Graj w tenisa Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome tego, że sport przynosi wiele korzyści. Rośnie odsetek osób, które uprawiają aktywność fizyczną. Zwykle jest to bieganie, czy jazda na rowerze. Nie ma co jednak popadać w schematy i rutynę. Szukamy coraz to nowych aktywności. Jedne są bardziej trendy, jeszcze inne przeznaczone dla osób z bardziej zasobnym

  • Tenis Jawczyce

    Tenis Jawczyce

    Co może być celem na nowy rok? Gdy zbliża się nowy rok, wiele osób postanawia dokonać zmiany w swoim życiu. Niektórzy postanawiają rzucić palenie, ograniczyć alkohol albo znaleźć sobie partnera. Są też tacy którzy chcą zgubić kilka kilogramów albo po prostu zacząć prowadzić zdrowszy tryb życia. Są to wspaniałe cele, ponieważ każdy krok ku zdrowiu